Chevrolet ajalugu

3. novembril 1911 asutas Šveitsi sõiduauto juht ja autoinsener Louis Chevrolet Detroitiga Chevrolet Motor Company koos William C. Durant’iga ja investeerimispartnerid William Little (Little Automobile), James H. Whiting, dr Edwin R. Campbell (Durantin poiss-in-law) ja 1912. aastal RS Motlaughlin General Motorsi juhatuse esimees Kanadas.

Durant valiti 1910. aastal General Motorsi juhtimisest viieks aastaks välja. Ta võttis üle Flint-Wagon Works, mis hõlmas Mason ja Little ettevõtteid. Enne GM-i asutamist asus Buick Motor Company juhataja, Durant oli palganud Louis Chevrolet’it Buicksi juhtima reklaami võistlustel. Durant plaanib Chevroleti uue autotootja aluse võidusõitjatena kasutada. Esimene tehase asukoht oli Flintis Michiganis Wilcoxi ja Kearsley tänava Nürnbergi nurgas, mis on nüüd tuntud kui Chevy Commons koordinaatides 43,0086339 ° N 83,7099114 ° l, piki Flinti jõge, mis asuvad Ketteringi ülikooli tänaval.

Etienne Planche, järgides Louisi juhendeid, koostati esimese seeria C-seeria C-klassi kuue jaoks mõeldud tegelikku disainitööd. Esimene C-prototüüp oli valmis kuus enne Chevrolet’i tegelikku ühendamist. Kuid esimene tegelik toodang ei olnud kuni 1913. aasta mudelini. Nii et sisuliselt ei olnud 1911 ega 1912. aasta tootmismudeleid, valmistati ainult 1 eelprooviv mudel ja kogu 1912. aasta alguses oli see hästi häälestatud. Seejärel toimus selle aasta sügisel New Yorgi autonäitusel uus 1913. aasta mudel .

2005. aastal taaskäivitas General Motors Chevrolet marki Euroopas, kasutades geneetiliselt muundatud Korea toodetud Daewoo autode rebaded versioone.

Chevrolet Ajaloo osakond on 2007.-2010. Aasta majanduslangusest suuresti taastunud uute sõidukite käivitamise ja olemasolevate liinide täiustamisega. GM alustas kütusesäästlike autode ja veokite väljaarendamist, et konkureerida välismaiste autotootjatega. 2010. aasta lõpus alustas General Motors elektripliitmõõduga Chevrolet Volti (ja sellega seotud Opel / Vauxhall Ampera) tootmist, mis hiljem kuulutati välja aastaks “Põhja-Ameerika auto”, Euroopa aastaauto ja “World Green Car of the Year” aasta.
Rahvusvahelised operatsioonid

Teie Chevrolet VIN number leiate siit.
Pea meeles, et enne ostmist kontrollige sõiduki ajalugu. Teete seda sisestades VIN-koodi Chevrolet allpool:

Source:  https://en.wikipedia.org